Relacja z zajęć

opublikowano, 31 stycznia 2022

Bezpieczeństwo cyfrowe gr 3

Data i miejsce

14 STYCZNIA 2022

  MIEJSCE: RZĄSKA

Latarnik
URSZULA JAROSZ

Podczas trwającego 8 godzin spotkania on-line uczestnicy poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa cyfrowego. Dowiedzieli się co to jest phishing, jak rozpoznawać ataki tego typu i jak się przed nimi bronić. Za pośrednictwem strony konsument.edu.pl poznali metody i socjotechniki jakie wykorzystują oszuści internetowi. Dowiedzieli się co to jest FakeNews, jak działa bańka informacyjana i czym jest DeepFake. Jak chronić swoje pieniądze, czyli jak bezpiecznie korzystać z katy płatniczej, z bankomatu i co to jest BLIK. Uczestnicy zapoznali się ze sposobami tworzenia bezpiecznych haseł, dowiedzieli sie gdzie mogą sprawdzić siłę swojego hasła do czego służy i dlaczego warto używać menedżera haseł. W trakcie spotkania uczestnicy poznali rodzaje usług publicznych dostępnych on-line tj. obywatel.gov.pl, pacjent.gov.pl.

Zanim klikniesz „Przejdź do strony” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie Polityki Prywatności.

Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych.

Klikając „Przejdź do strony” lub zamykając okno przez kliknięcie w znaczek X, zgadzasz się z naszym regulaminem Polityki Prywatności.

Polityka Prywatności